Wiemy dlaczego Galaxy Note 8 nie dostanie optycznego sensora

Najnowsze przecieki z Chin ujawniają dlaczego Galaxy Note 8 nie dostanie optycznego sensora biometrycznego. Powodem są problemy z jasnością ekranu.

Galaxy Note 8 ma zachęcać klientów do zakupu posiadaniem nowoczesnych technologii. Nie wszystkie nowinki technologiczne uda się jednak zainstalować na jego pokładzie. Zabraknie tej najważniejszej, czyli optycznego czytnika biometrycznego.

Powiększenie proporcji wyświetlacza w Galaxy S8 oraz usunięcie przycisku Home spod ekranu, wymusiło na Samsungu również zmiany związane z czytnikiem odcisków palców. W tym modelu umieszczono go na tylnym panelu, co nie wszystkim użytkownikom się podoba. W Galaxy Note 8 planowano więc zintegrować go z wyświetlaczem.

Pojawiły się jednak doniesienie, że realizacja tego planu może okazać się niemożliwa, a na przeszkodzie stoją problemy techniczne związane z tym podzespołem. Wówczas nie podano szczegółów objaśniających o co może chodzić, ale teraz pojawiły się informacje, które rzucają na tę kwestie więcej światła.

Najnowsze przecieki mówią bowiem, że na przeszkodzie instalacji czytnika w ekranie, stoi kwestia jasności. Obszar, w którym znajduje się sensor, jest bowiem jaśniejszy od reszty ekranu. Na poniższym zdjęciu widać jak to dokładnie wygląda.

Samsung zdaje sobie sprawę z tego, że żaden klient nie kupiłby smartfona z jaśniejszą plamą na wyświetlaczu, więc na razie musi zrezygnować ze swego pomysłu.

Galaxy Note 8

Źródło: Weibo.com

You may also like...

1 Response

  1. Czerwiec 22, 2017

    […] wcześniej informowałem, że w miejscu instalacji czytnika, wyświetlacz jest jaśniejszy, a tak być nie może. Problemu […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *