Samsung Galaxy S8 zaprezentowany

Po kilku miesiącach plotek i spekulacji, Samsung wreszcie zaprezentował swe najnowsze dziecko czyli Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus. Poznaliśmy więc oficjalną specyfikację oraz funkcje, które posiada ten smartfon.

Tak jak mogliśmy zobaczyć na wielu prezentowanych już zdjęciach, telefon prezentuje się bardzo nowocześnie. Ma niezwykle wąskie ramki otaczające wyświetlacz. Ten z kolei ma dość nietypowe proporcje względem obudowy, wynoszące 18.5:9, które udało się uzyskać dzięki pozbawieniu telefonu fizycznych przycisków.

Sam wyświetlacz w przypadku Galaxy S8 ma 5,8″, zaś w Galaxy S8 Plus ma 6,2″ i rozdzielczość 2960 x 1440 pikseli. Panel jak to u Samsunga jest w technologii Super AMOLED, więc zapewnia znakomitą jakość obrazu i nasycenie kolorów.

Pod wyświetlaczem nie znajdziemy standardowego przycisku Home, natomiast nad nim umieszczono cały zestaw sensorów, w tym także zapowiadany skaner tęczówki znany z Galaxy Note 7.

Z tyłu znalazł się czytnik odcisków palców przeniesiony z przycisku Home, znajdujący się po prawej stronie obiektywu kamery. To rozwiązanie już jest krytykowane, gdyż wiele osób sądzi, że będzie to powodować częste brudzenie obiektywu kamery odciskami palców, gdyż nie zawsze da się bezpośrednio trafić w czytnik. Sam tylny panel jest teksturowany, co nie tylko ułatwi trzymanie telefonu w dłoni, ale przyda się też w przypadku bezprzewodowych ładowarek, zapobiegając przesuwaniu się telefonu.

Boczne krawędzie są znacznie bardziej zaokrąglone niż w poprzednim modelu i przybyło na nich przycisków. Pojawił się bowiem czwarty przycisk tuż poniżej klawiszy do regulacji głośności, który odpowiada za asystenta Bixby. Na dolnej krawędzi znalazło się gniazdo słuchawkowe oraz głośnik.

galaxy s8

Sercem Galaxy S8 w zależności od rynku jest Exynos 8895 lub Qualcomm Snapdragonn 835. Procesory powstały w technologii 10 nm, co powinno zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię oraz ilość wydzielanego ciepła. Telefon ma również 4 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej, którą można rozszerzyć kartą microSD.

Energii do pracy dostarcza natomiast bateria, która jak wspominałem, w Galaxy S8 ma 3000 mAh, zaś w Galaxy S8 Plus 3500 mAh. Akumulator może wydać się mały, ale producent twierdzi, że zapewni co najmniej 20 godzin rozmów, 16 godzin słuchania muzyki, 11 godzin internetu z 3G oraz 67 godzin słuchania muzyki. To mniejsza bateria, gdyż w przypadku większej czasy te będą nieco dłuższe.

galaxy s8

Tylna kamera w nowym smartfonie jest pojedyncza i ma 12 Mpix i przesłonę f/1.7. Producent poprawił jednak możliwości obróbki obrazu, co powinno zapewnić lepszą jakość zdjęć. Ma ona również technologię Dual Pixel, która zapewnia lepszą pracę autofokusu. A dzięki dopracowanemu oprogramowaniu i trybowi HDR, będzie też lepiej radzić sobie przy słabym oświetleniu. Przednia kamera ma 8 Mpix i dodany autofokus z detekcją twarzy, więc świetnie sprawdzi się w przypadku selfie.

galaxy s8

Ciekawostką jest asystent Bixby. To Sztuczna Inteligencja, która posiada podstawowe funkcje typowych asystentów oraz kilka bardziej zaawansowanych opcji, jak chociażby rozpoznawanie produktu i wyszukiwanie go w sieci, a także tłumaczenie tekstu w czasie rzeczywistym. Oprócz tego zapewnia głosowe sterowanie funkcjami.

Galaxy S8 pojawi się w Stanach Zjednoczonych już 21 kwietnia. Przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych rusza już jutro. Na niemieckim Amazonie za S8 zapłacimy 800 euro dolarów, natomiast S8 Plus kosztuje 900 euro. W Polsce za Galaxy S8 zapłacimy 3499 zł, natomiast za S8 Plus – 3949 zł.

galaxy s8

Źródło: Slashgear.com

You may also like...