Nowy HTC U Ocean z ramką czułą na dotyk

Tajwański koncern HTC w tym roku wprowadził już na rynek dwa nowe modele smartfonów, mianowicie HTC U Ultra oraz HTC U Play. Firma ma jednak w zanadrzu jeszcze jeden model, który jest szczególnie interesujący.

Informację o szczegółach technicznych nowego modelu ujawnił Evan Blass, znane źródło przecieków dotyczących urządzeń mobilnych. Evan wyjaśnił, że produkt będzie należeć do rodziny HTC U i ma roboczą nazwę Ocean.Telefon zostanie wyposażony w 5,5″ ekran WQHD wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Jego sercem ma być natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 835, który jest również obecny w najnowszym flagowcu Samsunga, czyli Galaxy S8.

Jedną z kluczowych i równocześnie najciekawszych funkcji HTC U Ocean ma być ramka czuła na dotyk, która nazywa się Edge Sense. Jest to ramka z wbudowanymi sensorami, która pozwoli użytkownikowi kontrolować wiele różnych aspektów funkcjonowania telefonu. Ramkę można będzie skonfigurować i wówczas ściśnięciem telefonu lub przesunięciem po niej palcem, uzyskamy różne funkcje.

Smartfon otrzyma 12 Mpix aparat z tyłu z sensorem Sony IMX362, natomiast z przodu pojawi się 16 Mpix sensor IMX351. Rejestrowane filmy i zdjęcia będą zapisywane w 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD. Jego systemem operacyjnym będzie natomiast Android 7.1 Nougat.

HTC U Ocean w sprzedaży pojawi się pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Źródło: Twitter.com

You may also like...