Polski Vekkit zmieni zwykły rower w wersję elektryczną

Vekkit to najnowsza propozycja dla fanów elektrycznych rowerów posiadających ograniczony budżet. Ten zestaw pozwoli nam przerobić zwykły jednoślad na w pełni funkcjonalnego elektryka.

Elektryczny rower to bez wątpienia bardzo wygodny środek transportu, który dzięki wspomaganiu redukuje nasz wysiłek wkładany w jazdę. Porządny elektryk kosztuje jednak niemało, a jeśli ktoś ma już dobry standardowy rower, to nie ma potrzeby go wymieniać. Można go natomiast przerobić na elektryka, a umożliwia to najnowszy zestaw Vekkit.

Vekkit

Jest to dzieło polskich inżynierów, które w łatwy sposób pozwala dokonać konwersji tradycyjnego jednośladu w wersję zasilaną prądem. Cały zestaw składa się z dwóch elementów i jest bardzo kompaktowy. Jednym z nich jest przednie koło z wbudowanym w piastę silnikiem elektrycznym. Natomiast elektronikę i baterię umieszczono w torbie montowanej na kierownicy. Ma dość małą masę, by nie przeszkadzała podczas codziennej jazdy, a poza tym można ją szybko zdemontować, jeśli nie chcemy korzystać ze wspomagania.

Vekkit

Do wyboru mamy wersje koła wyposażoną w 200 lub 250 W silnik oraz dwa typy baterii o pojemności 252 lub 360 Wh. Według producenta, pierwszy z modeli na jednym ładowaniu pozwoli pokonać dystans od 20 do 50 km, w zależności od warunków i ustawionej siły wspomagania jazdy. Drugi akumulator wystarczy natomiast na 40-75 km. Ponowne naładowanie zajmuje 2,5 godzin, natomiast maksymalna prędkość wspomagania wynosi 25 km/h.

Vekkit

Istotna w Vekkit jest wygoda montażu. Wszelkie sensory obsługujące system działają bezprzewodowo, więc z torby do koła idzie tylko jeden kabel. Poza tym sensory zamiast magnesów wykorzystują żyroskopy, a więc bardziej precyzyjnie wykrywają obroty pedałów. W ten sposób systemy staje się bardziej efektywniejszy.

Jeśli chcecie stać się posiadaczem zestawu Vekkit, to znajdziecie go na oficjalnej stronie producenta. Cena zaczyna się od 600 dolarów za podstawową wersję systemu.

Źródło

You may also like...