AirPodsy rozłączają rozmowy

Słuchawki AirPods sprawiają swym użytkownikom coraz więcej problemów. Najnowszy kłopot objawia się przy wykorzystywaniu ich do prowadzenia rozmów. Wówczas potrafią się rozłączać.

AirPods wprawdzie sprzedają się doskonale, ale ich posiadacze raczej nie są zadowoleni z tego kosztownego produktu. Wielu z nich skarży się bowiem, że sprzęt ma problemy z łącznością.Słuchawki AirPods miały zrekompensować pozbawienie iPhone’a 7 gniazda słuchawkowego i pojawić się w sprzedaży równocześnie z telefonem. Niestety problemy techniczne sprawiły, że zamiast w październiku ubiegłego roku, trafiły do sklepów dopiero pod koniec grudnia. A jakby tego było mało, jest z nimi mnóstwo problemów.

Już wcześniej posiadacze słuchawek zgłaszali, że bez przyczyny wyładowuje się bateria znajdująca się w etui, której zadaniem jest ładowanie akumulatorów słuchawek. Teraz objawiła się kolejna wada, która obecna jest podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. W tym czasie słuchawki wielokrotnie rozłączają się i podłączają do smartfona, a czasem rozłączają się całkowicie. W niektórych przypadkach problem występuje gdy z iPhonem sparowany jest Apple Watch lub też inne urządzenia, np. głośnik.

Jeszcze więcej użytkowników doświadcza tych problemów w przypadku korzystania ze słuchawek na starszych modelach telefonów, mianowicie iPhone’a 6s oraz 6s Plus. Tam problemy są już masowe i słuchawki odłączają się podczas rozmów, ale nie tylko gdyż to samo dzieje się także w czasie słuchania muzyki.

Na razie jedyną radą jest korzystanie tylko z jednej słuchawki, jeśli chcemy ich używać jako headsetu. Przynajmniej dopóki Apple nie rozwiąże tego problemu.

Źródło: Neowin.net

You may also like...