Lokalizator AirTag wykorzystany do popełnienia morderstwa 26-latka

Kobieta z amerykańskiego stanu Indiana, wykorzystała lokalizator AirTag w niecnym celu. Posłużył jej do śledzenia swego partnera, którego następnie zamordowała przejeżdżając autem.

Lokalizator AirTag, dostępny w tych sklepach, to niezwykle popularny gadżet, choć sposoby w jakie klienci marki go wykorzystują, z pewnością powodują ogromny ból głowy u szefostwa Apple. Produkt często służy bowiem w niecnych celach, co z pewnością psuje wizerunek amerykańskiego koncernu, który wypuścił go na rynek.

Jak już wcześniej informowałem, ten niewielki przedmiot chętnie wykorzystują złodzieje samochodów, by śledzić auta wytypowane do kradzieży. Wielokrotnie używano go również do stalkingu, jednak tym razem sprawa jest znacznie poważniejsza, gdyż posłużył do dokonania morderstwa.

AirTag wykorzystany podczas morderstwa

Pewna kobieta z Indiany użyła go bowiem, aby zamordować swego partnera. Z sądowych dokumentów wynika, że 26-latka wykorzystała lokalizator do wyśledzenia swego 26-letniego partnera w barze Tilly, zlokalizowanym w centrum handlowym.

Świadkowie zeznali, że kobieta po przybyciu do centrum handlowego rozpytywała klientów o mężczyznę z dredami. Przyznała jednemu ze świadków, że zainstalowała w jego aucie AirTag. Dzięki temu wiedziała, że jego pojazd znajduje się na parkingu przed centrum handlowym. Gdy udało się jej znaleźć partnera pokłóciła się z towarzyszącą mu osobą, a następnie razem z mężczyzną wyszli na zewnątrz, gdzie zaczęli się szarpać. Tam kobieta wsiadła do swego samochodu i przejechała partnera, który poniósł śmierć na miejscu.

Podczas przesłuchania przez policję, podejrzana zaprzeczała jakoby przyczepiła lokalizator do auta partnera, przyznając że jest to urządzenie śledzące. Gdy jednak policja zagroziła zdobyciem nakazu przeszukania pojazdu przyznała, iż umieściła go na tylnym siedzeniu. Wcześniej wyznała też jednemu ze świadków, że śledziła mężczyznę za pomocą lokalizatora, ponieważ uważała, że ją zdradzał.

Wykorzystanie lokalizatora Apple do śledzenia ludzi staje się coraz powszechniejsze. W zeszłym miesiącu NBC10 Boston informowało o ponad 20 przypadkach w rejonie Bostonu, gdy telefony ofiar zaalarmowały ich o śledzeniu przez AirTag. A osiem z tych spraw nie zostało opublikowanych przez policję, ponieważ sprawa dotyczyła przemocy domowej.

AirTag

Źródło

You may also like...