Aktualizacja Androida Nougat dla Galaxy S7 wstrzymana

Dystrybucja Androida 7.0 Nougat dla Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge została wstrzymana. Na szczęście decyzja ta dotyczy tylko rynku chińskiego, gdzie zamiast pełnej aktualizacji, udostępniono nowy build wersji beta.

W zeszłym tygodniu Samsung rozpoczął oficjalną dystrybucję Androida 7.0 Nougat przeznaczonego dla swych flagowych modeli Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Na razie jednak nie dostaną jej użytkownicy z Chin, gdyż dystrybucja w tym kraju została wstrzymana.Oficjalne przyczyny tej decyzji nie są znane, ale nieoficjalnie mówi się, że powodem jest wykrycie w aktualizacji kilku poważnych błędów, które muszą zostać naprawione. Zamiast więc ostatecznej wersji nowego systemu, Chińczycy muszą więc na razie zadowolić się nowymi buildem wersji beta, która poprawia stabilność oraz zwiększa wydajność sprzętu, jak również podnosi efektywność działania trybu oszczędzania energii.

Nie wiadomo czy wykryte błędy dotyczą tylko chińskiej aktualizacji Androida, czy też mogą pojawić się także w wersjach przeznaczonych dla innych krajów. Użytkownicy którzy już zainstalowali nowy system, na razie nie zgłaszają żadnych problemów.Problem musiał być jednak poważny, skoro producent zdecydował o czasowym wstrzymaniu dystrybucji. Nie można więc wykluczyć, że wkrótce podobne doniesienia usłyszymy także w odniesieniu do kolejnych rynków.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...