Nowa aktualizacja Galaxy Fit 2 dodaje sterowanie migawką aparatu

Samsung nie zapomina o starszych modelach swych smartbandów. Galaxy Fit 2 dostał właśnie aktualizację oprogramowania, która wprowadza kilka użytecznych funkcji.

Sprzęt mobilny i noszony starzeje się w błyskawicznym tempie i po kilku latach sprzęt traci wsparcie producenta i przestaje dostawać aktualizację oprogramowania. Niektórzy producenci wspierają jednak swe urządzenia mimo upływu czasu, dlatego zapowiedziany we wrześniu 2020 roku Galaxy Fit 2, dostał właśnie nową aktualizację.

Firmware o numerze R220XXU1AVB8 pojawił się najpierw w Indiach i waży 2,16 MB. Wkrótce jednak powinien być dostępny także na innych rynkach. Aktualizacja wzbogaca smartband o kilka użytecznych funkcji, które spodobają się jego użytkownikom.

Dzięki niej opaska pozwala przede wszystkim sterować migawką aparatu fotograficznego, znacznie ułatwiając wykonywanie zdjęć. Musimy jednak pamiętać, że aby skorzystać z tej funkcji, potrzebujemy smartfona z zainstalowanym Androidem w wersji co najmniej 7.0.

Popularna opaska fitness pozwala również wysłać wiadomość po odrzuceniu połączenia przychodzącego. Ostatnią z dodanych funkcji jest natomiast funkcja zliczania skoków na skakance.

Dodam, że Galaxy Fit 2 ostatnią aktualizację otrzymał w marcu zeszłego roku, a więc dość dawno. Kolejna jest więc miłą niespodzianką dla użytkowników tego sprzętu, który na większości rynków już od dawna nie jest dostępny. W Polsce smartband jest jeszcze sprzedawany, a można go dostać w tych sklepach.

Galaxy Fit 2

Źródło

You may also like...