Aktualizacja Google Maps dla Androida

Koncern Google udostępnił najnowszą aktualizację Google Maps przeznaczoną dla systemu Android, wprowadzając do niej kilka funkcji, które spodobają się podróżnikom uwielbiającym zbaczać z utartego szlaku.

Obecnie kupowanie samochodowej lub ręcznej nawigacji GPS nie ma większego sensu, gdyż w tej roli doskonale spisują się nasze smartfony, wyposażone w Google Maps, które po wprowadzeniu funkcji działania w trybie offline, są jeszcze bardziej użyteczne.Google właśnie wypuściło do swej flagowej usługi najnowszą aktualizację v9.26.1, przeznaczoną dla smartfonów z systemem Android, która wprowadza do niej kilka przydatnych funkcji. Główną zmianą jest możliwość zboczenia z wybranej trasy.

Jeśli jesteśmy w nowym mieście i wyznaczyliśmy sobie trasę do celu, to możemy nieco z niej zboczyć, bez konieczności przeliczania jej na nowo. Gdy na przykład w pobliżu naszej trasy zobaczymy uroczą kawiarenkę lub pizzerię, wówczas możemy na chwilę zejść z wyznaczonego szlaku, a następnie do niego powrócić. Do tej pory taka opcja dostępna była tylko w trybie samochodowym, ale teraz można z niej korzystać również gdy jedziemy rowerem lub idziemy pieszo.

Oprócz nowej funkcji, wprowadzono też kilka zmian w interfejsie użytkownika, wraz z możliwością otrzymywania powiadomień o ciekawych miejscach, które zostały niedawno dodane do map.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...