Technologia MediaTeka naładuje baterię w 20 minut

Qualcomm jakiś czas temu opracował system szybkiego ładowania baterii smartfonów o nazwie Quick Charge 3.0. Teraz podobne rozwiązanie zaprezentował jego rywal MediaTek, które nazywa się Pump Express 3.0.

Nowoczesne smartfony tu urządzenia wyposażone w mocne procesory i duże ekrany o wysokiej rozdzielczości, a także niezbyt duże baterie. Takie połączenie oznacza, że często trzeba je ładować w ciągu dnia, co bywa uciążliwe jeśli pracujemy w terenie.Na szczęście producenci procesorów mobilnych opracowali systemy szybkiego ładowania, które potrafią naładować baterię w znacznie szybszym czasie. Jednym z nich jest technologia Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm, a teraz podobne rozwiązanie prezentuje MediaTek i nazywa się ono Pump Express 3.0.

Pump Express 3.0 naładuje baterię naszego smartfona od 0 do 70% w czasie zaledwie 20 minut. Oznacza to, że 5 minut ładowania zapewni nam do 4 godzin rozmów.

Technologia ta ma przewagę nad innymi podobnymi systemami, ponieważ dysponuje systemem Direct Charging. Oznacza to, że energia kierowana jest bezpośrednio do baterii, omijając zintegrowane układy, które zwykle zajmują się kontrolowaniem tego procesu. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pierwszą jest natężenie 5 amperów, co znacznie przyspiesza proces ładowania. Druga korzyść jest taka, że ładowanie nie rozgrzewa zintegrowanych obwodów, co często prowadzi do przegrzania telefonu podczas procesu ładowania.

Omijanie zintegrowanych obwodów brzmi niezbyt bezpiecznie, jednak producent zapewnia, że zainstalował aż 20 mechanizmów bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko przegrzania i chronią urządzenie przed uszkodzeniami.

Na razie nie podano w jakich modelach smartfonów znajdzie się technologia Pump Express 3.0.

Źródło: Mediatek.comYou may also like...