Aktualizacja rozwiąże problem z bateriami w DJI Mini 2

DJI obiecało aktualizację oprogramowania dla drona DJI Mini 2. Zajmie się ona problemem z baterią zasilającą ten gadżet, który może znacznie skrócić czas lotu.

Użytkownicy popularnego drona DJI Mini 2 już od jakiegoś czasu zgłaszają problem dotyczący jego baterii. Właściciele twierdzą, że bateria nie rozładowuje się w miarę upływu czasu, gdy pozostawią ją w dronie lub na ładowarce.

Teoretycznie nie brzmi to jak coś złego, ale w praktyce zmniejsza żywotność baterii. Akumulatory LiPo po naładowaniu do pełna wymagają bowiem wolnego rozładowania, co przedłuża ich żywotność.

Drony chińskiego producenta zwykle mają tę funkcję, ale okazuje się, że zabrakło jej w modelu DJI Mini 2, który zadebiutował w listopadzie 2020 roku. Większość użytkowników zapewne nie zwróci tego uwagi, ale po jakimś czasie mogą odczuć problem coraz krótszym czasem lotu. Dobrze więc, że producent się nim zajmie.

Nie wiadomo na razie kiedy można spodziewać się nowej aktualizacji, ale pozostaje mieć nadzieję, że producent nie każe na nią długo czekać. Dodam jeszcze, że na polskim rynku wspomnianego drona można mieć już za około 2165 zł.

DJI Mini 2

Źródło

You may also like...