Czerwcowe aktualizacje do Google Pixel i Nexus

Google udostępniło właśnie czerwcowe poprawki bezpieczeństwa dla swych smartfonów. Dostały je urządzenia z rodziny Google Pixel oraz Nexus.

Jak zwykle wszelkie poprawki bezpieczeństwa oraz aktualizacje systemowe, najpierw trafiają do telefonów oferowanych przez koncern Google. Tak jest i tym razem, więc użytkownicy modeli należących do rodziny Google Pixel oraz Nexus, mogą już pobierać czerwcowe poprawki.

Google udostępniło już fabryczne obrazy, więc pliki dostępne są jako OTA. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje komunikat o ich dostępności. Jeśli jednak nie pojawi się on na ich smartfonie, wówczas powinien ręcznie sprawdzić czy nie oczekują na pobranie.

Aktualizacja dostępna jest dla takich modeli, jak Google Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus Player, Nexus 6P oraz Nexus 9 (LTE i WiFi).

Google poinformowało, że aktualizacja poprawka około 101 wykrytych wcześniej błędów, związanych m.in., z bezpieczeństwem tych urządzeń.

Trzeba jednak pamiętać, że posiadacze innych firm, na wspomniane poprawki będą musieli poczekać nieco dłużej. Niewykluczone, że na niektóre modele pojawią się one dopiero w lipcu.

Google Pixel

Źródło: Android.com

You may also like...