Aktualizacje Windows 10 w systemie P2P

System Windows 10 przynosi ze sobą wiele zmian dotyczących funkcjonowania naszego komputera. Jedną z nich jest całkowicie system dystrybucji aktualizacji, który sprawi, że będą pobierane znacznie szybciej niż dotychczas.

Obecnie wszystkie aktualizacje systemu Windows pobierane są z serwerów Microsoftu. To rozwiązanie niosące ze sobą pewną wadę, bowiem prędkość pobierania zależy do tego ile osób równocześnie ściąga plik. W przypadku ważnych poprawek, jej pobranie musi trochę potrwać.

W systemie Windows 10 zostało to zorganizowane zupełnie inaczej. Nowa platforma Microsoftu oferuje użytkownikom dwie opcje. Pierwsza z nich to możliwość dzielenia aktualizacji z komputerami działającymi w jednej sieci. Krótko mówiąc, pobieramy ją na jeden komputer, a potem aktualizacja instalowana jest na pozostałych maszynach, co jest opcją szczególnie przydatną w firmach lub biurach.

Druga metoda dystrybucji jest jeszcze ciekawsza, ponieważ wykorzystuje technologię, na której działają torrenty. Patch pobierany jest więc z wielu źródeł, a równocześnie jest udostępniany innym posiadaczom komputerów. W ten sposób prędkość pobierania ograniczona jest tylko przepustowością naszego łącza i wszelkie aktualizacje będą pobierały się znacznie szybciej.

Jeśli nie posiadacie jeszcze Windowsa 10, a nie możecie liczyć na darmową aktualizację, to możecie go zakupić tutaj za 459 zł.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...