Windows 10 za 2 dolary

Zapewne nie raz słyszeliście o wpadkach sklepów, które w wyniku błędnie wpisanej ceny sprzedają czasem towary za ułamek ich wartości. Tym razem taką wpadkę zaliczył Microsoft, przez co spora część osób kupiła licencję na Windowsa 10 za jedyne 2 dolary, czyli poniżej 1 procenta sklepowej ceny.

Przed rynkową premierą Windows 10 udostępniany był wszystkim chętnym w wersjach poglądowych. Można go było zainstalować na swym komputerze, zakupując przy okazji licencję. Programiści Microsoftu czegoś tam jednak nie dopatrzyli i Windows Store oferował licencję na nowy system w bardzo atrakcyjnej cenie 2 dolarów. Wystarczyło tylko podczas instalacji takiego próbnego systemu, pozostawić pole klucza produktu puste, a wówczas aktywował się błąd, oferując system w tej właśnie cenie.

Sporo osób z tej możliwości skorzystało, a potem zaczęło zastanawiać się, czy Microsoft uzna tanie licencje. Koncern jednak nie zamierzał robić żadnych problemów i zapowiedział, że będzie je honorował.

Teraz nabywcy systemu z pewnością się bardzo z tego błędu cieszą, gdyż taka promocja z pewnością więcej się już nie zdarzy. Tym, którym nie udało się na nią załapać, pozostaje tylko kupić Windowsa 10 w normalnej cenie.

Źródło: Neowin.net

You may also like...