Streamer zbanowany na Twitterze za swatting

Osobnik ukrywający się pod pseudonimem Trick2g, to jeden z popularniejszych streamerów na Twitchu, znany z materiałów o League of Legends. Niestety chłopak nie do końca przemyślał swój ostatni żart ze swattingiem, w wyniku czego przez cztery miesiące odpocznie sobie od transmitowania swej gry.

Swatting, to popularna w Stanach Zjednoczonych zabawa, polegająca na złożeniu fałszywego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, najczęściej morderstwie lub wzięciu zakładników. Policja jest oczywiście kierowana do niczego nie świadomej ofiary, która musi się potem gęsto tłumaczyć.

Służby mundurowe oraz media społecznościowe walczą z tego typu procederem, a o tym, że takie działania bywają bardzo skuteczne przekonał się Trick2g, jeden z popularniejszych streamerów na Twitchu specjalizujący się w League of Legends. Chłopak w ubiegły weekend świętował kolejny kamień milowy w swej karierze, jakim było zdobycie 800 tysięcy subskrybentów jego kanału. Świętował to 24-godzinnym streamingiem, jednak uznał, że to za mało i postanowił zrobić coś specjalnego. Wymyślił, że stanie się ofiarą swattingu, ale rzecz jasna cała akcja została zaplanowana. Wzięło w niej udział dwóch mężczyzn udających policjantów i wyposażonych w plastikowe pistolety, którzy mieli dokonać aresztowania streamera.

Trick2 nie przewidział jednak, że żart nie spodoba się administratorom Twitcha. W poniedziałek czekała na niego niemiła niespodzianka w postaci blokady konta. Ban nie jest permanentny, gdyż potrwa cztery miesiące, ale to zapewne i tak oznacza koniec jego kariery. W świecie internetu to wystarczająco długo, by ludzie zdążyli o nim zapomnieć.

Źródło: Kotaku.com

You may also like...