Pierwsze skarpetki odporne na wodę

Wielu mężczyzn musi sobie radzić z problemem mokrych skarpetek, czy to po intensywnym treningu, czy też brnięciu przez śnieg. Wkrótce kłopot ten będzie należeć do przeszłości, gdyż wkrótce na rynku pojawią się skarpetki odporne na wodę.

Jaspreet Singh, Hindus studiujący obecnie na jednej z uczelni w Detroit opracował pierwsze na świecie odporne na wodę skarpetki o nazwie 5 Water Socks. 23-latek studiujący prawo na Wayne University zebrał już w internecie pieniądze na rozpoczęcie seryjnej produkcji swego wynalazku i niebawem będzie mógł wprowadzić go do sprzedaży.

5 Water Socks wyglądają jak zwykłe skarpetki, jednak gdy polejemy je wodą okazuje się, że płyn nie wsiąka. Jest to zasługa specjalnej siatki z mikroskopijnych włókien odpornych na wodę, która sprawiają, że woda po nich ścieka, pozostawiając materiał suchy. Twórca zapewnia, że skarpety oddychają tak jak standardowe i są przy tym niezwykle wygodne. Nie są wprawdzie całkowicie wodoszczelne, jednak po naprawdę mocnym zmoczeniu np. z powodu spoconych stóp, bardzo szybko wysychają.

Produkt dostępny jest na razie w przedsprzedaży, zaś w sklepach pojawi się jesienią tego roku. Niestety skarpety nie są tanie, gdyż będą kosztować aż 22 dolary za parę. Za taką kwotę kupimy przynajmniej 10 par całkiem niezłych skarpet i gdy nam się zmoczą, zwyczajnie zmienimy je na suche.

skarpetki odporne na wodę

skarpetki odporne na wodę

Źródło: 5watersocks.com

You may also like...