Xbox One zadebiutuje 22 listopada na 13 światowych rynkach

Wreszcie poznaliśmy oficjalną datę premiery najnowszej konsoli Microsoftu. Xbox One trafi na sklepowe półki już 22 listopada i na początku dostępny będzie tylko na 13 światowych rynkach.

Mimo dwóch dość ważnych imprez growych zorganizowanych tego lata, Microsoft na żadnej z nich nie ujawnił oficjalnego terminu premiery swej nowej konsoli. Uczynił to dopiero teraz informując graczy, że Xbox One pojawi się w sklepach już 22 listopada.

Początkowo konsola dostępna będzie na 13 światowych rynkach, a konkretnie w Australii, Austrii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Meksyku, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Pozostałe rynki na premierę będą musiały poczekać do przyszłego roku. Polski oczywiście w tym zestawieniu nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sprowadzić nową konsolę z Niemiec.

Yusuf Mehdi, wice prezes ds. strategii, marketingu i biznesu poinformował także, że w związku ze zwiększonym popytem na konsolę, sklepy otrzymają uzupełnienie zapasów konsoli w wariancie Xbox One Day One, które są dostępne w przedsprzedaży. Nie wiadomo dokładnie ile ich będzie, ale miejmy nadzieję, że Microsoft sprosta ogromnemu zainteresowaniu tą platformą.

Xbox One na amerykańskim rynku tym razem nie zadebiutuje jako pierwszy. Konsola pojawi się tydzień po swym największym rywalu. Jednak w Europie wyprzedzi konkurencję o siedem dni, gdyż na Starym Kontynencie premiera PS4 odbędzie się 29 listopada.

Źródło: Vg247.com

You may also like...