Xbox 360 w sprzedaży do 2016 roku. W planie 100 nowych gier

Tegoroczna premiera Xboksa One wcale nie oznacza, że jego poprzednik natychmiast przestanie być produkowany i zniknie z rynku. Microsoft nie zamierza popełniać takiego błędu.

Podczas konferencji Citi Global Technology dowiedzieliśmy się, że Xbox 360 będzie produkowany jeszcze co najmniej do 2016 roku i dopiero potem powoli zacznie znikać z rynku. Microsoft przez ten czas zapewni mu pełne wsparcie ze strony producentów gier i zaplanowano na tę platformę jeszcze co najmniej 100 zupełnie nowych tytułów.

Przedstawiciel koncernu powiedział, że przez te osiem lat obecności na rynku, konsola stała się niezwykle dochodowym produktem, więc jego porzucanie byłoby teraz poważnym błędem. Xbox Live ma obecnie 48 milionów użytkowników i sprzedaje się znacznie więcej gier, niż w pierwszych latach jej obecności na rynku, co naturalnie bardzo cieszy szefostwo koncernu.

Zakończenie produkcji Xboksa 360 nie oznacza jednak, że konsola odejdzie w zapomnienie. Wystarczy przytoczyć tu przykład PS2, która mimo upływu kilku dobrych lat od premiery następcy, nadal ma się całkiem dobrze. Podobnie będzie z Xboksem 360, który będzie nam towarzyszył znacznie dłużej, niż do 2016 roku.

Źródło: Eurogamer.net

You may also like...