MasterBox E500L: nowa obudowa firmy Cooler Master

Dobra obudowa do komputera wcale nie musi być droga. Przykładem funkcjonalności i przystępnej ceny jest model MasterBox E500L, opracowany przez firmę Cooler Master.

Użytkownicy komputerów kupując nowy sprzęt, często lekceważą kwestię obudowy, biorąc najtańszy model. Jest to błąd, który potem się na nich odbije. Tanie konstrukcje nie tylko poranią palce podczas montażu podzespołów, ale też będą wciągać sporo kurzu, nie mówiąc już o braku sztywności.

Warto więc wydać nieco więcej, na bardziej porządny sprzęt, jak MasterBox E500L, firmy Cooler Master. Obudowa oferuje wsparcie dla maksymalnie pięciu wentylatorów 120 mm, w środku znajdzie się też miejsce dla chłodzenia cieczą. Panel przedni jest częściowo wykonany z metalowej siatki, zaś otwory wentylacyjne umieszczone na bokach, i górze mają z kolei znacznie polepszyć przepływ powietrza. Produkt Cooler Mastera oferuje też wsparcie dla dużych kart graficznych o długości do 399 mm.

Postawienie na prostotę nie oznacza, iż producent zaniedbał stronę wizualną produktu, czego efektem jest m.in., szczotkowany przedni panel, z kolorową obwódka dookoła niego. Warto przy tym dodać, iż obudowa występuje w trzech różnych wariantach kolorystycznych.

Aby złącza nie zaburzały wyglądu sprzętu, producent umieścił je za panelem przednim. Mimo to użytkownik nie powinien mieć żadnych problemów z dostępem do portów. Sam interfejs został wyposażony w dwa porty USB 3.0 oraz wejście i wyjście audio.

Obudowa MasterBox E500L będzie kosztować około 190 zł i ma być dostępna w sprzedaży w II połowie kwietnia b.r.

Dane techniczne:

Materiały: stal, plastik
Kompatybilność: ATX, Micro ATX, Mini-ITX
Gniazda rozszerzeń: 7
Zatoki na dyski: 1 x 5.25”, 2 x 3.5”HDD, 2 x 2.5” SSD
Interfejs I/O: 2x USB 3.0, Audio In/Out
Wentylator w zestawie: 1 x 120 mm z tyłu
Miejsca na wentylatory: 2 x 120/140 mm z przodu, 2 x 120 mm na górze, 1 x 120 mm z tyłu
Możliwość montażu radiatora: radiator 120/140/240/280mm z przodu, 1 x 120 mm z tyłu
Chłodzenie CPU: 172 mm
​ Zasilacz: 220 mm
Karta graficzna: 399 mm
Filtry anty-kurzowe: na przednim, górnym i dolnym panelu
Wymiary: 470 x 227 x 555 mm

Cooler Master

Cooler Master

Cooler Master

Cooler Master

Źródło: Entrymedia

You may also like...