Alcatel prezentuje nowe smartfony i tablety

Firma Alcatel przyjechała na targi MWC 2018 by zaprezentować kilka nowych produktów. W jej ofercie znalazł się najnowszy smartfon Alcatel 1X i dwa tablety, a także dwa hotspoty LTE.

Francuska marka Alcatel przybyła do Barcelony pokazać kilka nowych produktów skierowanych do mniej majętnego, a przy równocześnie mniej wymagającego klienta. Specjalnie dla takich odbiorców stworzyła smartfon o nazwie Alcatel 1X, który oferowany jest w cenie 100 euro.

Jest to budżetowy model, po którym nie powinniśmy spodziewać się szczególnie interesującej specyfikacji technicznej. Wyposażono go w 5,3″ ekran o proporcjach 18:9 o rozdzielczości 480 x 960 pikseli, co jak na taką cenę jest rozdzielczością bardzo niską. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor, w standardowej wersji wspierany przez 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. W nieco droższym wariancie otrzymujemy 2 GB RAM, co nieco usprawnia działanie aplikacji.

W zależności od rynku, smartfon posiada także 13 MP lub 8 MP aparat główny, nagrywający wideo w 1080p i dysponujący elektronicznym systemem stabilizacji obrazu. Przedni aparat ma 5 MP i własną lampę błyskową. Sprzęt zasilany jest baterią 2460 mAh i będzie dostępny w sprzedaży już od kwietnia. W ofercie ma być wersja obsługująca jedną kartę SIM lub dwie, która kosztować będzie 110 euro. Zaletą sprzętu jest zainstalowany system Android 8.1 Oreo.

Smartfon nie jest jedynym z nowych produktów francuskiej marki. Kolejnym są dwa tablety Alcatel 1T, wyposażone w 7″ i 10: wyświetlacze. Oba modele mają na pokładzie Androida 8.1 Oreo i kosztują odpowiednio 70 i 100 euro.

Wyposażono je w ekrany IPS, przy czym w mniejszy modelu ma on rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, zaś w większym 1280 x 800 pikseli. W obu modelach mamy do dyspozycji także czterordzeniowy procesor MediaTek MT8321 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci RAM lub 8/16 GB pamięci użytkowej, rozszerzalnej kartą microSD. Oba tablety posiadają także specjalny tryb Kids Mode, przeznaczony dla najmłodszych użytkowników oraz zainstalowane gry i aplikacje, które mogą je zaciekawić.

Mniejszy model zasilany jest akumulatorem o pojemności 2580 mAh, który wystarcza na 7 godzin pracy. 10-calowy ma baterię 4000 mAh, która według producenta zapewni do 8 godzin działania na jednym ładowaniu. Tablety na europejskich rynkach pojawią się w drugim kwartale bieżącego roku.

Ostatnią z prezentowanych nowości jest hotspot LINKZONE Cat. 12. Urządzenie o niewielkich rozmiarach i masie 150 g, umożliwia pobieranie plików z prędkością do 600 Mbps. Dodatkowo może służyć jako powerbank, ładując naszego smartfona. Wyposażono go bowiem w baterię o pojemności 4300 mAh, która wystarcza na 15 godzin użytkowania. Gdy jest w trybie czuwania, będzie działać aż 300 godzin.

Jeśli ktoś chce nieco lżejszy sprzęt, to jego potrzeby zaspokoi 85 g model LINKZONE Cat. 7. Ma on baterię 2150 mAh, która wystarczy na 8 godzin użytkowania i 200 godzin działania w trybie czuwania. Oferuje on także mniejszą szybkość pobierania danych do 300 Mbps. Pierwszy z produktów kosztować ma 180 euro, natomiast za drugi zapłacimy 100 euro. Oba pojawią się w sprzedaży za kilka miesięcy.

Alcatel

Alcatel

Alcatel

Alcatel

Alcatel

Alcatel

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...