Alcatel U5 HD nowym budżetowcem z ekranem HD

Firma Alcatel wprowadziła do sprzedaży najnowszy model budżetowego smartfona dla mniej wymagających klientów. Jest nim 5-calowy Alcatel U5 HD.

Podczas lutowych targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress, Alcatel zaprezentował model U5. Teraz firma wprowadza na rynek nieco ulepszoną jego wersję o nazwie U5 HD.. Nie jest to jednak sprzęt, który zaspokoi potrzeby użytkowników potrzebujących mocnego smartfona do gier i multimediów.

Alcatel U5 HD jest urządzeniem z najniższej półki. Posiada 5-calowy ekran LCD z matrycą IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Procesorem jest natomiast MediaTek MT6737, który współpracuje z 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci użytkowej, rozszerzalnej kartą microSD do 32 GB.

Zdjęcia można robić 8 MP aparatem głównym, natomiast do selfie służy 5 MP aparat. Telefon obsługuje dwie karty SIM, a zasilany jest przez akumulator o pojemności 2200 mAh, który przy takiej specyfikacji powinien spokojnie zapewnić cały dzień działania. Nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Telefon oferowany jest w kolorze białym lub czarnym.

Alcatel U5 HD

Źródło: Alcatel-mobile.com

You may also like...