Alexa dostępna dla Windowsa 10. Asystent Amazonu rywalizuje z Cortaną

Windows 10 ma już jednego asystenta, lecz od teraz można korzystać z nowego pomocnika. Na tę platformę pojawiła się również Alexa, udostępniona przez Amazon.

Cyfrowi asystenci to przede wszystkim domena urządzeń przenośnych. Użytkownicy smartfonów mogą bowiem korzystać z Siri, Asystenta Google, Cortany, Xiao, Alexy oraz paru innych narzędzi bazujących na SI. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku pecetów, które w zasadzie skazane są na Cortanę, będącą częścią systemu Windows 10.

Od teraz użytkownicy komputerów osobistych nie muszą jednak ograniczać się tylko do jednego pomocnika, gdyż właśnie otrzymali kolejnego. Dla Windowsa 10 pojawiła się właśnie Alexa udostępniona przez Amazon. Jest to obecnie jeden z najbardziej użytecznych pomocników, jeśli chodzi o kontrolowanie domowych systemów. Przy pomocy głośników Echo, asystent może sterować oświetleniem, termostatem, inteligentnymi zamkami oraz wieloma innymi sprzętami.

W tej chwili funkcjonalność asystenta na pececie, jest zbliżona do tego co oferują głośniki Echo. Alexa dostarcza nam informacji pogodowych, wiadomości ze świata, pozwoli ustawiać timery oraz alarmy przy pomocy komend głosowych, kontroluje domowe urządzenia itp. Samego komputera nie da się jednak kontrolować przy pomocy tego narzędzia.

Alexę możecie pobrać bezpośrednio z Microsost Store (https://www.microsoft.com/en-us/p/alexa/9n12z3cctcnz). Dodam, że nie po raz pierwszy technologia Amazonu dostępna jest na pececie, gdyż można ją spotkać w niektórych laptopach. Dotychczas korzystanie z asystenta wymagało jednak instalowania dodatkowego oprogramowania.

Alexa

Źródło: Microsoft.com

You may also like...