Alexa przypomni o zażyciu leków i odnowieniu recepty

Głosowy asystent Alexa dostał kolejną przydatną funkcję. Cyfrowy pomocnik może nam teraz przypominać o porach zażycia leków, a także odnowieniu recepty, gdy medykamenty się skończą.

Leki stają się powoli nieodłącznym towarzyszem naszego życia, a ich regularne zażywanie pozwala zachować zdrowie. Niestety masa osób musi przyjmować równocześnie wiele różnych rodzajów leków, więc zapamiętanie wszystkich wraz z porami zażywania, nie jest rzeczą prostą. Może nam w tym jednak pomóc asystent Alexa.

Amazon wspólnie z firmą Omnicell stworzył dla swego pomocnika nową umiejętność, która przyda się wszystkim osobom zażywającym leki. Asystent od teraz może bowiem przypominać o porze zażycia każdego leku, jak również śledzić ich zapasy. Gdy zapas naszego leku będzie bliski wyczerpania, pomocnik o tym poinformuje sugerując odnowienie recepty. Może nawet samodzielnie zrobić to za nas, o ile połączymy pomocnika z naszym kontem w internetowej aptece.

Oczywiście nowa funkcja zapewnia pełną ochronę prywatności. Użytkownik nie musi się więc obawiać, że ktoś inny dowie się jakie leki zażywa. System chroni głosowy profil, a także osobisty kod dostępu.

Funkcja działa oczywiście tylko w Stanach Zjednoczonych. Natomiast na tę chwilę dostępna jest wyłącznie dla klientów sieci aptek Giant Eagle Pharmacy. Amazon obiecuje jednak, że w niedalekiej przyszłości dostępność nowej opcji stanie się znacznie większa.

Alexa

Źródło

You may also like...