Alexa zacznie kontrolować aplikacje na Androida oraz iOS

Amazon pragnie większej integracji asystenta Alexa ze smartfonami. Już niedługo głosowy pomocnik będzie mógł kontrolował aplikacje na Androida oraz iOS.

Rynek głosowych asystentów podzielony jest na trzech głównych graczy. Google Asisstant oraz Siri mają dla siebie urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS, natomiast Alexa obsługuje sprzęt domowy. Amazon chce jednak, aby jej produkt stał się bardziej użyteczny także dla smartfonów, co pozwoli mu dotrzeć do zupełnie nowych klientów.

W przeciwieństwie do rywali Alexa nie jest jednak zintegrowana z systemami operacyjnymi, więc jej możliwości są mocno ograniczone. Nie wzbudza przez to większego zainteresowania użytkowników, więc jego producent chce to zmienić. Amerykański koncern zapowiedział właśnie wyposażenie własnego asystenta w nową funkcję o nazwie Alexa for Apps, zapewniającą głębszą interakcję z platformami. Umożliwi bowiem kontrolowanie aplikacji za pomocą komend głosowych.

Za pomocą słuchawek z wbudowanym asystentem, użytkownik za pomocą głosu będzie mógł np., uruchomić aplikację do podcastów i odtworzyć wybrany odcinek. Funkcja umożliwi również zamówienie taksówki za pomocą aplikacji Ubera, czy też uzyskanie informacji o konkretnej pozycji z menu restauracji itp. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak nowa funkcja obsługuje aplikacje TikTok, umożliwiając rozpoczęcie nagrywania.

Według Amazonu z funkcją już współpracują takie aplikacje, jak Uber, Sonic, TikTok, Yellow Pages, Zynga oraz wiele innych. Na razie nie ma ich wiele. Ale jeśli deweloperzy uznają, że funkcja przyda się w ich produktom, to jej dostępność z pewnością szybko wzrośnie.

Taka opcja może stać się bardzo użyteczna, jeśli oczywiście będzie wspierała odpowiednio dużo aplikacji.

Alexa

Źródło

You may also like...