Apple zablokowało powrót do iOS 13.5.1

Użytkownicy sprzętu Apple, którzy zainstalowali na swych urządzeniach iOS 13.6, nie mogą już powrócić do iOS 13.5.1. Producent zablokował im tę możliwość.

Apple dość często wypuszcza aktualizacje swego systemu operacyjnego, lecz czasem zdarza się, że nie wszystko jest z nimi w porządku. Bywa, że poprawki powodują wadliwe działanie sprzętu, a użytkownikom sprawiają poważne kłopoty. Zazwyczaj nie jest to duży problem, gdyż można z łatwością odinstalować wadliwą aktualizację i cofnąć się do sprawnej wersji systemu.

Niestety producent często to utrudnia, gdyż taka możliwość dostępna jest tylko przez stosunkowo krótki okres czasu. Apple bowiem przestaje podpisywać cyfrowo starszą wersję aktualizacji, co dla użytkownika oznacza, że nie może już do niej powrócić. Tak też stało się z aktualizacją iOS 13.5.1 i furtka do jej powrotu została właśnie zamknięta.

Apple zablokowało możliwość powrotu do tej wersji systemu, po zainstalowaniu iOS 13.6, którą wypuściło w zeszłym tygodniu. Wspomniana aktualizacja zawiera nieco usprawnień i nowych funkcji, w tym także opcję CarKey, pozwalającą dostać się do samochodu z poziomu smartfona.

Jeśli jednak komuś nie przypadła do gustu, musi się z tym pogodzić, gdyż nie powróci już do poprzedniej. Na razie z nową aktualizacją nie ma większych problemów, ale to nie oznacza, że nie pojawią się w bliższej lub dalszej przyszłości.

iOS 13.5.1

Źródło

You may also like...