Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie zaprezentowany

Samsung zaprezentował właśnie Galaxy Z Flip 5G. Jest to nowa wersja znanego doskonale składanego modelu, posiadająca modem 5G oraz mocniejszy procesor Qualcomma.

Co prawda drugi składany smartfon Samsunga pojawił się w sprzedaży na początku bieżącego roku, to nie posiadał modemu umożliwiającego korzystanie z sieci 5G. Producent szybko przygotował więc odświeżoną wersję tego modelu, wzbogaconą o niezbędną technologię, którą właśnie oficjalnie zaprezentował całemu światu.

Galaxy Z Flip 5G po względem stylistyki jest identyczny ze swym starszym bratem, gdyż w tej kwestii nic się nie zmieniło. Nadal też mamy ten sam 6,7″ wyświetlacz AMOLED oraz podwójną baterię o pojemności 3300 mAh. Jest także identyczny czytnik odcisków palców oraz konfiguracja aparatów fotograficznych.

Drobne zmiany zaszły natomiast pod maską, gdzie pojawiło się nowe serce. Poprzednik dysponuje układem Qualcomm Snapdragon 855+, natomiast nowy model dostał wydajniejszego Snapdragona 865. I to w zasadzie jedyna różnica w specyfikacji technicznej.

Oczywiście nie można też pominąć różnicy w cenie, gdyż technologia 5G nieco ją podwyższyła. Poprzednika dostaniemy za 1380 dolarów, natomiast za nowy model trzeba już zapłacić 1450 dolarów, czyli 70 dolarów więcej. Różnica nie jest więc znacząca i na pewno wielu konsumentów z łatwością ją przełknie.

Nowy Galaxy Z Flip 5G w sprzedaży pojawi się już od 7 sierpnia.

Galaxy Z Flip 5G

Źródło

You may also like...