Gorilla Glass Victus jeszcze lepiej ochroni nasze smartfony

Corning zaprezentowało najnowszą generację szkła chroniącego ekrany smartfonów. Produkt nazywa się Gorilla Glass Victus i ma być najmocniejszym w historii tej firmy.

Każdy posiadacz smartfonów doskonale zna firmę Corning, która od lat produkuje szkło chroniące ekrany urządzeń mobilnych. Dzięki niemu wyświetlacze naszego sprzętu są odporne na zarysowania oraz uszkodzenia, co rzecz jasna oszczędza nam sporych wydatków na naprawy.

Corning nieustannie pracuje nad swym szkłem, co jakiś czas prezentując nowe, udoskonalone jego wersje. Firma właśnie pokazała jego najnowszą generację, która nazywa się Gorilla Glass Victus i ma być najmocniejszym szkłem jakie dotąd wyprodukowano.

Producent deklaruje, że Victus wytrzyma upadek z wysokości 2 m na twardą i szorstką powierzchnię. Dla porównania, typowe szkło zawodzi już po upadku z wysokości 0,8 m, więc to pokazuje jak wytrzymały na pęknięcia jest nowy produkt firmy. Oczywiście zapewnia skuteczną ochronę nie tylko przed pęknięciami. Według firmy, w porównaniu do wprowadzonego na rynek w 2016 roku modelu Gorilla Glass 6, dwukrotnie poprawiono także wytrzymałość na zarysowania. Natomiast w porównaniu do konkurencji jest ona wyższa aż czterokrotnie.

Gorilla Glass Victus

Jednym z pierwszych smartfonów chronionych nowym, wytrzymalszym szkłem będzie prawdopodobnie Samsung Galaxy Note 20. Wkrótce przekonamy się na ile zapewnienia producenta będą zgodne z rzeczywistością, gdyż niebawem pojawią się testy wytrzymałości.

Źródło

You may also like...