Elektrownia w naszym pececie, czyli EVGA SuperNOVA 1000 P2

Dobór dobrego zasilacza do składanego właśnie zestawu komputerowego, jest chyba najważniejszym elementem tego procesu, gdyż to właśnie na nim spoczywa zadanie dostarczenia energii wszystkim podzespołom i zapewnienie ich stabilnej pracy.

W przypadku najmocniejszych konfiguracji należy postarać się o równie mocny zasilacz, np. EVGA SuperNOVA 1000 P2. Jest to najnowszy produkt firmy EVGA, przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy, którzy potrzebują zapasu mocy oraz stabilnej pracy.

Zasilacz o mocy 1000 W posiada certyfikat 80 Plus Platinium, zaś jego elektryczna efektywność wynosi aż 92 procent przy typowym obciążeniu. Sprzęt wyposażono w termiczną kontrolę obrotów wentylatora, dzięki czemu przy małym obciążeniu i temperaturze poniżej 45 stopni Celsjusza, zasilacz jest praktycznie bezgłośny.

Natomiast wyposażenie go w wysokiej klasy kondensatory japońskiej firmy Nippon Chemi-Con, powinny zapewnić wiele lat bezawaryjnej pracy. A nawet jeśli wystąpi jakaś awaria, to dzięki 10-letniej gwarancji, nie musimy się nią przejmować.

Źródło: Evga.com

You may also like...