Alienware X51 R3: marzenie każdego gracza

Alienware odświeża swą ofertę komputerów dla graczy. Ledwie firma zapowiedziała specjalną edycję laptopa Alienware 18, a już prezentuje najnowszy model desktopa z rodziny Alienware X51. Nowa wersja otrzymała procesory Intel Skylake oraz po raz pierwszy jest chłodzona wodą.

Każdy gracz z grubym portfelem, który poszukuje sprzętu pozwalającego uruchomić dowolną grę w najwyższej rozdzielczości i maksymalnym poziomie detali, kieruje swe kroki sklepu firmy Alienware, będącej marką Della. Tam znajdzie sprzęt, który idealnie spełni jego oczekiwania w zakresie wydajności.Jeśli lubicie laptopy, to możecie kupić model Alienware 18, ale dla miłośników desktopów także się coś znajdzie. A konkretnie mówiąc najnowszy model Alienware X51 R3. Wyposażono go w najnowsze i rzecz jasna najmocniejsze podzespoły, wśród których znajdziemy szóstą generację procesorów Intel Skylake oraz system Graphics Amplifier zwiększający znacznie wydajność sprzętu w zakresie grafiki. Co ciekawe, sprzęt jest po raz pierwszy wyposażony w chłodzenie wodą.

Alienware X51 R3 oferuje też wsparcie dla pamięci DDR4 RAM, jak również wydajne procesory, takie jak Intel Core i7-6700K oraz Intel Core i5-6600K. To modele uwielbiane przez graczy ze względu na możliwość podkręcenia ich zegarów i zwiększenia tym samym wydajności całego zestawu. Oczywiście sprzęt działa także na najnowszym chipsecie X51. Tak wydajne podzespoły potrzebują efektywnego odprowadzania ciepła, więc zastosowano tu po raz pierwszy zestaw chłodzenia wodnego.

Ciekawostką jest także wspomniany system Graphics Amplifier. To zewnętrzny moduł, do którego możemy włożyć standardową kartę graficzną, zwiększając tym samym moc zestawu. Jeśli włożymy tam kartę Nvidia Titan X, uzyskamy wówczas możliwość grania w rozdzielczości 4K.

Alienware X51 R3 jest już dostępne w sprzedaży na stronie Della. Za podstawowy model trzeba zapłacić 1100 dolarów.

Źródło: Dell.com

You may also like...