Amazfit GTR i Amazfit GTS odblokują nasz samochód

Producent smartwatchy Amazfit GTR i Amazfit GTS poinformował o nowej ich funkcji. Oba zegarki umożliwią otwarcie chińskich samochodów elektrycznych Xiaopeng P7/Xpeng P7.

Producenci samochodów coraz częściej wyposażają je w technologie, dzięki którym standardowy kluczyk można zastąpić smartfonem, smartbandem lub smartwatchem. Użytkownik nie musi więc nosić ze sobą kluczyka, gdyż za pomocą aplikacji może nie tylko dostać się do auta. Ale również sprawdzić poziom paliwa w baku, włączyć klimatyzację lub ogrzewanie, a nawet odnaleźć je na parkingu.

Takie funkcje, dzięki aktualizacji oferują swym posiadaczom również smartwatche Amazfit GTR i Amazfit GTS o czym poinformował ich producent firma Huami. Funkcjonalność zegarków w tym zakresie jest jednak mocno ograniczona. Nie współpracują bowiem w ten sposób z każdymi autami dostępnymi na rynku. Jedynie z chińskimi elektrykami Xiaopeng P7/Xpeng P7, będącymi rywalem dla Tesli Model 3.

Nie można wykluczyć, że w przyszłości taka funkcja będzie obsługiwała również inne modele, ale na razie dotyczy tylko wymienionych aut.

Amazfit GTR

Źródło

You may also like...