Xiaomi ma patent walkę z telefonicznym spamem

Xiaomi opatentowało nowe rozwiązanie, które ułatwi walkę z telefonicznym spamem. Technologia samodzielnie oceni czy połączenie może być złośliwe, a następnie je zablokuje.

Xiaomi Technology opublikowało szczegóły nowego patentu, który dotyczy metody blokowania połączeń przychodzących. Nowe rozwiązanie może pomóc w skuteczniejszej walce z niechcianym telefonicznym spamem.

Wniosek patentowy złożono wprawdzie kilka lat temu, ale producent dopiero teraz pochwalił się nim publicznie. Patent opisuje metodę oraz urządzenia do blokowania połączeń przychodzących, która działa w pełni automatyczne. Metoda obejmuje: odebranie połączenia przychodzącego i uzyskanie identyfikacji oraz ocenę na podstawie identyfikacji telefonu czy jest to połączenie złośliwe. W przypadku potwierdzenia, funkcja ostrzega użytkownika i blokuje telefony oznaczone jako spam.

Nie wiemy oczywiście czy firma zdecyduje się wykorzystać technologię opisaną w patencie. Każda metoda walki z telefonicznym spamem będzie jednak z radością przywitana przez użytkowników, którzy dość mają takich połączeń. Firma może więc dzięki temu zyskać w oczach klientów i podniesie to atrakcyjność jej produktów.

Xiaomi

Źródło

You may also like...