Amazon Hub – paczkomaty Amazonu coraz popularniejsze

Amazon zwiększa liczbę nowych paczkomatów w blokach mieszkalnych. Do Amazon Hub dostęp ma już pół miliona Amerykanów. Dzięki temu odbieranie przesyłek z internetowego sklepu staje się coraz wygodniejsze.

Konkurencja w e-handlu jest już tak duża, że internetowe sklepy nie są w stanie walczyć o klienta za pomocą cen, więc szukają innych sposobów na zachęcenie do zakupów. Jednym z nich jest kwestia dostawy, dlatego firmy pracują nad tym, aby była nie tylko wygodna, ale i szybka.

W realizacji tego typu projektów przoduje Amazon, który rozpoczął niedawno masową instalację swych domowych paczkomatów o nazwie Amazon Hub. Są to urządzenia instalowane w blokach mieszkalnych, do których pracownicy koncernu będą dostarczać zamówione przez klientów przesyłki. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi czekać w domu na kuriera, gdyż może odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie czasie.

Testy nowego projektu rozpoczęto w zeszłym roku, a obecnie do tego typu paczkomatów, dostęp ma już ponad 500 tys. Amerykanów. Oczywiście to dopiero początek ekspansji, gdyż z każdym miesiącem ich liczba zwiększa się o kolejne kilka tysięcy osób.

Amazon Hub oferowany jest w wielu wersjach różniących się wyglądem oraz pojemnością, aby można je było dopasować do konkretnego budynku mieszkalnego. W każdym paczkomacie znajdują się skrytki o różnych rozmiarach, aby dało się w nich zmieścić wszystkie typu paczek. Urządzenia są też dostępne w wersji instalowanej na zewnątrz lub wewnątrz budynku, a dostęp do przesyłek jest możliwy za pomocą specjalnego kodu wpisanego na ekranie dotykowym.

Amazon Hub

Źródło: Slashgear.com

You may also like...