Vivo S1 Pro kolejnym smartfonem z wysuwaną kamerą do selfie

Vivo również będzie miało w ofercie kolejnego smartfona z wysuwaną kamerą. Właśnie mieliśmy okazję nieco bliżej poznać nowy model Vivo S1 Pro, którego premiera odbędzie się w nadchodzącym tygodniu.

Chińska firma Vivo jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń mobilnych. W swych produktach stosuje najnowsze rozwiązania i to zarówno w zakresie wyposażenia, jak i wzornictwa. Jednym z jej najciekawszych projektów jest Vivo Apex 2019, który pozbawiony jest fizycznych przycisków i złącz.

Przedsiębiorstwo chce też zrewolucjonizować ładowanie smartfonów, gdyż pracuje nad systemem bezprzewodowej transmisji energii. I nie chodzi tu o zwykły standard Qi, lecz o technologię, która naładuje baterię z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Ostatnio chińska firma zainteresowana jest wysuwanymi kamerami do selfie, którą zastosowano niedawno w modelu vivo V15 Pro. Kolejnym smartfonem, w którym pojawi się takie rozwiązanie będzie Vivo S1 Pro. Standardowy model producent zapowiedział w marcu, a teraz pokazał nam wersję Pro.

Vivo S1 Pro 1

Duży wyświetlacz AMOLED zapewni komfort użytkowania

Od strony wizualnej, oba urządzenia wyglądają dokładnie tak samo. Różnice pojawiają się natomiast pod maską. Wariant Pro posiada wyświetlacz 6,39″ z matrycą Super AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i proporcjach 19.5:9. Dzięki zastosowaniu wysuwanej kamery, producentowi udało się uzyskać imponujący stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu, który wynosi aż 91,64%. Dodatkowo w wyświetlaczu wbudowano czytnik odcisków palców służący do odblokowania telefonu.

Vivo S1 Pro 1

Kamera do sefie w Vivo S1 Pro pojawi się gdy będzie potrzebna

Pod maską pracuje Snapdragon 675 z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Na aplikacje i zdjęcia przygotowano 128/256 GB pamięci użytkowej. Zdjęcia możemy natomiast wykonywać potrójnym aparatem tylnym. Składa się on z 48 MP matrycy Quad-Bayer, 8 MP szerokokątnej soczewki, a także 5 MP sensora rejestrującego głębię obrazu. Do selfie oraz wideorozmów służy natomiast wysuwana 32 MP kamera.

Vivo S1 Pro działa na systemie Funtouch OS 9, bazującym na Androidzie 9.0 Pie. Ma ob wbudowanego firmowego asystenta głosowego Jovi. Natomiast zasilająca go bateria ma pojemność 3700 mAh.

Smartfon pojawi się na chińskim rynku już 9 maja i będzie oferowany w kolorze czerwieni i błękitu. Jego cena w podstawowej wersji wyniesie w przeliczeniu 358 euro.

Vivo S1 Pro 1

Źródło: Vivo.com.cn

You may also like...