Amazon pokazał nowego drona do dostarczania przesyłek

Podczas konferencji MARS 2019, Amazon pokazał nowy dostawczy dron dla usługi Prime Air. Nowy model ma hybrydową konstrukcję, zapewniającą większe bezpieczeństwo.

W dzisiejszych czasach sklepy online nie mogą już tak agresywnie walczyć o klienta cenami produktów. Ich marże są bowiem niewielkie, więc nie bardzo jest z czego obniżać cenę. Mogą natomiast powalczyć o niego czasem dostawy, gdyż wiadomo że nabywca chce otrzymać swój towar jak najszybciej.

Liderem na tym polu jest niewątpliwie Amazon, który oferuje dostawę tego samego dnia. Amerykańska firma zamierza jednak jeszcze bardziej usprawnić swe usługi, więc do dostarczania przesyłek planuje wykorzystać drony. Podczas konferencji MARS 2019, zaprezentowano najnowszy model takiego urządzenia, które w przyszłości zastąpi kurierów.

Nowy dron jest modelem hybrydowym, w którym poprawiono stabilność oraz wydajność pracy. W porównaniu do poprzednich modeli zwiększyło się także bezpieczeństwo maszyny oraz przesyłki. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bezzałogowiec może startować jak śmigłowiec oraz latać niczym samolot. Ponadto dodatkowe opcje sterowania zapewniają maszynie większą stabilność podczas wietrznej pogody.

Amazon zapewnia też, że dzięki sztucznej inteligencji dron jest niezwykle bezpieczny. Pokładowe sensory oraz systemy wykrywają obiekty znajdujące się na jego drodze. Dzięki temu maszyna może odmówić wykonania komendy jeśli będzie ona skutkowała wpadnięciem na któryś z obiektów.

To bardzo przydatna cecha, gdyż podczas dostarczania przesyłek na urządzenie mogą czekać różne niespodzianki, jak np., linia energetyczna zlokalizowana w pobliżu domu. Na jego drodze może też nagle pojawić się ptak lub balon, więc dzięki tym sensorom urządzenie uniknie rozbicia.

Amazon nie zdradził na razie kiedy nowe drony dla Prime Air, wejdą do powszechnego użytku. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko, gdyż najpierw muszą zmienić się przepisy, zezwalając na używanie bezzałogowych kurierów. Jest to więc kwestia co najmniej kilku lat.

Prime Air

Źródło: Aboutamazon.com

You may also like...