Funkcjonalny interkom dla motocyklistów

Poruszanie się na motocyklu wymaga noszenia kasku. To z kolei sprawia, że bardzo trudno jest odebrać telefon, czy porozumieć się z pasażerem. Dlatego też producenci akcesoriów oferują sprzęt, który rozwiązuje ten problem.

Sena Technologies to firma specjalizująca się w produkcji urządzeń z Bluetooth, idealnych na motocykl oraz do zastosowań poza domem. Tym razem przygotowała gadżet o nazwie SMH105, będący headsetem z BlueTooth 3.0 wyposażonym w funkcję interkomu. Urządzenie jest bardzo małych rozmiarów, a więc z powodzeniem mieści się pod kaskiem i w żaden sposób nie wpływa na komfort jazdy.Oprócz możliwości odbierania połączeń, kierowca może wykorzystywać sprzęt do słuchania muzyki, lub odbierania instrukcji głosowych z odbiornika GPS. Jest także czterokierunkowy konferencyjny interkom, dzięki któremu może swobodnie rozmawiać z pasażerem, lub innymi motocyklistami, ponieważ zasięg urządzenia to aż 900 metrów. Rzecz jasna producent wyposażył sprzęt w redukcję szumów, aby rozmowa była wyraźna.

Słuchawka posiada wbudowaną baterię, zapewniającą do 8 godzin działania oraz 7 dni w trybie czuwania. Czas ładowania tego, zaledwie 22 gramowego gadżetu wynosi 2,5 godziny. Słuchawka kosztuje 219 dolarów.

Źródło: Senabluetooth.com

You may also like...