Amazon planuje nowy smartfon z Androidem

Koncern Amazon planuje stworzyć nowy smartfon lub nawet kilka. Z najnowszych doniesień wynika, że produkty będą oferowane klientom pod szyldem marki Ice.

Amazon ma w swej ofercie tablety oraz eReadery, więc parę lat temu postanowił rozszerzyć ofertę produktów o własny smartfon. Wprowadził na rynek urządzenie o nazwie Fire Phone, które zrobiło kompletną klapę, gdyż nikt go nie chciał kupować.

Firma wyprzedała więc wyprodukowane egzemplarze po zaniżonych cenach i od tamtej pory nie próbowała stworzyć własnego telefonu. Najwyraźniej zmieniła jednak zdanie, gdy media donoszą o rozpoczęciu prac nad nową linią smartfonów, które będą oferowane pod szyldem Ice.

Nowe produkty mają być dostępne przede wszystkim na rynkach rozwijających się takich jak Indie, co sugeruje, że nie będą to modele zbyt mocne. Znajdą się w nich jednak popularne usługi Google, takie jak cyfrowy sklep Google Play Store oraz poczta Gmail. To zaskakująca zmiana strategii, gdyż dotychczas sprzęt Amazonu nie wspierał aplikacji Google.

Nieoficjalne przecieki wspominają o dwóch urządzeniach wyposażonych w 5,2″ oraz 5,5″ ekrany. Pierwszy z nich posiadać ma procesor Qualcomm Snapdragon 435, 2 GB RAM, 16 GB pamięci użytkowej oraz 13 Mpix tylną kamerę.

Jego systemem operacyjnym będzie natomiast Android 7.1.1 Nougat.

smartfon

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...