Amazon zapewni satelitarny internet dla każdego

Amerykański koncern Amazon rusza z nowym projektem satelitarnego dostępu. Ponad 3000 satelitów zapewni dostęp do sieci w każdym zakątku naszego globu.

Internet wciąż w wielu rejonach naszego świata jest dobrem luksusowym. Szybkie i stałe łącza zapewniające dostęp do globalnej sieci są powszechne tylko w krajach rozwiniętych. Tymczasem w wielu zakątkach planety wciąż nie możemy się z nią połączyć, gdyż budowa infrastruktury jest zwyczajnie nieopłacalna.

Wkrótce problem ten może całkowicie zniknąć, gdyż do gry wchodzi Amazon. Firma Jeffa Bezosa rusza z nowym projektem satelitarnego internetu, który zapewni dostęp do sieci w każdym miejscu. Projekt Kuiper, tak bowiem nazywa się nowa inicjatywa koncernu, zakłada umieszczenie na niskiej orbicie Ziemi 3236 satelitów, które będą transmitować sygnał.

Koncern twierdzi, że Projekt Kuiper zapewni dużą prędkość transferu oraz minimalne opóźnienia, pokrywając swym zasięgiem 95 procent obszaru, na którym żyją ludzie. Innymi słowy, bez względu na to gdzie się znajdujemy, będziemy mogli połączyć się z siecią. Nie będzie więc problemu z przesłaniem poczty, wrzuceniem zdjęć na Facebooka, czy też przeprowadzeniem wideorozmowy z rodziną.

Niestety koncern nie zdradził ile projekt będzie kosztował, ani też kiedy ma być oficjalnie uruchomiony. Takie przedsięwzięcie z pewnością nie będzie tanie, a umieszczenie na orbicie kilku tysięcy satelitów również musi trochę potrwać. Możemy więc oczekiwać, że z nowego dostępu do sieci skorzystamy najwcześniej za kilka lat. Kluczową kwestią pozostaje też cena usługi, ale to również jest na razie wielką niewiadomą.

Amazon

Źródło: Geekwire.com

You may also like...