Samsung Galaxy Buds Pro: lepsza jakość połączeń i redukcja hałasu

Podczas wydarzenia Galaxy Unpacked Samsung pokazał również najnowsze słuchawki Galaxy Buds Pro. Sprzęt zapewnia lepszą jakość połączeń i posiada inteligentniejszą technologię redukcji hałasu.

Dzisiejszy dzień należał bez wątpienia do Samsunga, który zaprezentował wiele nowych produktów. Oprócz smartfonów Galaxy S21 i S21+ oraz flagowego modelu Galaxy S21 Ultra 5G, firma pokazała również lokalizatory Galaxy SmartTag ułatwiające odnajdywanie przedmiotów. Kolejną nowością są bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds Pro.

To kolejna odsłona słuchawek, które wyglądem nawiązują do modelu Galaxy Buds+, lecz oferują lepszą ergonomię i wyposażenie. Producent zadbał również o jakość dźwięku, która jest zdecydowanie lepsza od poprzedniego modelu. Zastosowane tu 11 mm woofery gwarantują głęboki bas, natomiast 6,5 mm tweetery zapewniają czysty dźwięk w wysokim zakresie pasma.

Galaxy Buds Pro: czysty dźwięk w pełnym zakresie pasma

Galaxy Buds Pro

Nie tylko jakość odtwarzanej muzyki uległa poprawie, ale również jakość prowadzonych rozmów. W słuchawkach zamontowano bowiem dedykowany układ Voice Pickup Unit, który oczyszcza dźwięk, a także trzy mikrofony oddzielające głos od szumu tła. Jeden z nich cechuje się wysokim stosunkiem sygnału do szumu, bardzo skutecznie oddzielając dźwięki otoczenia. Dodatkowo produkt posiada nową technologię Wind Shield, dzięki której wiatr nie zakłóca połączeń podczas rozmów na zewnątrz lub w czasie jazdy na rowerze.

Galaxy Buds Pro

Jest również aktywny system redukcji hałasu, który według producenta blokuje 99 procent dźwięków tła. Oczywiście użytkownik może skonfigurować ANC określając poziom tłumienia. Można więc całkowicie wyciszyć dźwięk otoczenia gdy chcemy porozmawiać, lub wzmocnić je kiedy jedziemy na rowerze. W ten sposób nie zostaniemy zaskoczeni przez mijający nas samochód.

Kolejną nowością w słuchawkach jest funkcja Auto Switch, która przydaje się gdy chcemy podłączyć je np., do smartfonu oraz tabletu. Jeśli wówczas będziemy oglądali film na tablecie i pojawi się połączenie przychodzące, słuchawki automatycznie zatrzymają odtwarzanie i przełączą się na smartfon. Gdy zakończymy rozmowę, automatycznie wznowi się odtwarzanie filmu.

Galaxy Buds Pro

Dodatkowym atutem jest także system 360 Audio bazujący na technologii Dolby Head Tracking. Mówiąc krótko, jest to system śledzenia pozycji głowy, który zapewnia przestrzenność dźwięku. Jest także tryb Game Mode, który gwarantuje niskie opóźnienie dźwięku.

28 godzin słuchania na jednym ładowaniu

Galaxy Buds Pro

Dla użytkowników słuchawek bezprzewodowych istotną cechą jest czas pracy, a w Galaxy Buds Pro nie jest z tym najgorzej. Każda słuchawka ma 61 mAh baterię, która zapewnia 5 godzin działania z włączonym ANC oraz 8 godzin z wyłączonym. W futerale znajduje się dodatkowy akumulator o pojemności 472 mAh, który zwiększa łączny czas pracy do 18 lub 28 godzin. Funkcja szybkiego ładowania, daje natomiast godzinę słuchania po 5 minutach ładowania.

Słuchawki trafią do sprzedaży 29 stycznia i będą dostępne w kolorze srebrnym, fioletowym i czarnym. Producent wycenił je na 229 euro.

Źródło

You may also like...