Samsung Galaxy SmartTag odnajdzie nam każdą zgubę

Samsung pokazał dziś zapowiadany od dawna lokalizator Galaxy SmartTag. Ten niewielki kosztujący 30 dolarów gadżet, pomoże nam szybko znaleźć każdą zgubę.

Tempo życia stale rośnie, więc jesteśmy coraz bardziej roztargnieni co sprawia, że bardzo często gubimy różne przedmioty. Na pewno nie jeden raz zdarzyła się Wam sytuacja, że szukaliście pilota do telewizora, który gdzieś się zapodział, lub nie mogliście znaleźć kluczyków do auta. Jeszcze kilka lat temu takie sytuacje były prawdziwym problemem, lecz obecnie mamy coraz szerszy wybór lokalizatorów, które pomagają łatwo odnaleźć zgubę.

Galaxy SmartTag ułatwi życie zapominaliskim

Jeden z najnowszych produktów tego typu, zaprezentował dziś Samsung, a nosi on nazwę Galaxy SmartTag. To bezpośredni rywal dla znaczników Tile oraz przyszłych lokalizatorów Apple AirTags, którego producent zintegrował z najnowszą platformą SmartThings Find.

Galaxy SmartTag

Ten niewielki gadżet wyceniony na 30 dolarów, pełni funkcję wirtualnej smyczy dla dowolnego przedmiotu. Dzięki niej zawsze będziemy znali jego lokalizację. Urządzenie możemy także podczepić do obroży psa, co przyda się w przypadku gdy zwierzak lubi nam uciekać.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy bowiem podpiąć je do gadżetu, którego najczęściej gubimy. Gdy coś takiego nam się przydarzy, wówczas lokalizator przekaże swą pozycję do platformy SmartThings Find. A dostęp do niej mamy poprzez aplikację SmartThings.

Aplikacja korzysta z technologii Bluetooth LE, umożliwiając szybkie odnalezienie zguby. Na ekranie naszego telefonu pojawia się zielony okrąg, który wypełnia się w miarę zbliżania się do przedmiotu. Możemy też ułatwić sobie zadanie, zdalnie aktywując w lokalizatorze sygnał dźwiękowy, gdyż ma on wbudowany głośnik. Działa to również w drugą stronę i za pomocą lokalizatora możemy włączyć dzwonek w naszym smartfonie.

Według producenta wbudowana bateria będzie zasilała znacznik przez miesiąc czasu. Natomiast jego maksymalny zasięg wynosi około 120 metrów, co pozwoli znaleźć urządzenie nawet jeśli zgubiliśmy je w innym pomieszczeniu naszego domu.

Galaxy SmartTag

Galaxy SmartTag wyceniono na 29,99 dolarów za sztukę, a produkt pojawi się w sprzedaży 29 stycznia. Jeśli jednak zamówimy w przedsprzedaży któryś ze smartfonów z rodziny Galaxy S21, otrzymamy taki lokalizator gratis. Samsung zapewnia, że lokalizatory będą sprzedawane w zestawach, co powinno znacznie obniżyć jednostkową cenę produktu.

Galaxy SmartTag

Źródło

You may also like...