Netflix szykuje przestrzenny dźwięk dla słuchawek Apple

Netflix przygotowuje się do udostępnienia przestrzennego dźwięku dla słuchawek AirPods Pro oraz AirPods Max. Platforma prowadzi na razie testy nowej opcji.

Wielu z nas lubi sobie czasem obejrzeć wieczorem jakiś fajny film lub parę odcinków ulubionego serialu. Aby nie przeszkadzać jednak pozostałym domownikom, korzystamy wówczas ze słuchawek.

To jednak niesie ze sobą pewne ograniczenia dotyczące jakości dźwięku, który często bywa mocno spłaszczony. Producenci zwykle bowiem muszą ograniczyć ilość montowanych w sprzęcie przetworników, a więc pasmo przenoszenia jest dużo węższe w porównaniu do tego co oferują standardowe głośniki. Aby z tym walczyć, producenci słuchawek starają się wykorzystywać oprogramowanie służące do nadania dźwiękowi efektu przestrzennego.

Już wkrótce przestrzenny dźwięk będzie dostępny także dla posiadaczy nowych słuchawek Apple, czyli AirPods Pro oraz AirPods Max. Według najnowszych doniesień, Nettlix prowadzi właśnie testy wspierającej wspomniane modele słuchawek. Informacje są na razie nieoficjalne, ale źródło rozmawiało z anonimowym pracownikiem platformy, który potwierdził prace nad tą opcją. Źródło twierdzi także, że funkcja wejdzie do użytku już wiosną i początkowo będzie wspierała jedynie niewielką liczbę tytułów.

Do powyższych informacji należy oczywiście podchodzić ostrożnie, dopóki nie pojawi się oficjalne potwierdzenie. Biorąc jednak pod uwagę fakt ile osób ogląda obecnie filmy na swych smartfonach i tabletach, można założyć, że Netflix faktycznie coś takiego planuje.

Netflix

Źródło

You may also like...