Philips Hue Switch daje nowy sposób kontrolowania domowego oświetlenia

Signify zaprezentowało najnowszy przełącznik Philips Hue Switch. Dzięki niemu możemy w wygodny sposób kontrolować domowe oświetlenie, wykorzystując standardowe przełączniki.

Inteligentne oświetlenie coraz częściej gości w naszych domach, jednak najczęściej ogranicza się do smart żarówek takich jak Philips Hue. Ich największym atutem jest nie tylko możliwość dostosowania koloru światła oraz temperatury barwy, ale też zdalne sterowanie ich pracą poprzez smartfona.

Takie rozwiązanie nie wszędzie się jednak sprawdzi. W domach, gdzie mieszkają starsi ludzie niezbyt dobrze radzący sobie z nowinkami technologicznymi, sterowanie oświetleniem wyłącznie za pomocą smartfona nie ma żadnego sensu. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pogodzić ze sobą tradycjonalistów oraz gadżeciarzy, a jednym nim Philips Hue Switch.

To inteligentny przełącznik światła opracowany przez firmę Signify, którego największą zaletą jest konstrukcja. Przełącznik jest bowiem nakładką na standardowe włączniki i przekształca je w wersje smart. Oznacza to, że nadal możemy sterować oświetleniem w tradycyjny sposób, czyli za pomocą fizycznego przełącznika. Dodatkowo zyskujemy jednak możliwość robienia tego zdalnie oraz parę innych funkcji.

Philips Hue Switch nie musi bowiem sterować wyłącznie światłem, lecz może kontrolować całe sceny, włączając lub wyłączając różne urządzenia. Produkt jest przy tym nie tylko bardzo prosty w montażu, ale też wygodny w obsłudze. Przełącznik zasilają bowiem baterie wystarczające na pięć lat działania, więc nie musimy doprowadzać do niego zasilania.

Gadżet pojawi się w sprzedaży wiosną bieżącego roku i będzie kosztował 40 dolarów za sztukę lub 70 dolarów za dwie sztuki.

Philips Hue Switch

Źródło

You may also like...