Steam Link powróciło na iOS. Brakuje jednak kluczowej funkcji

Gracze ucieszą się z powrotu do App Store aplikacji Steam Link. Firma usunęła ją w zeszłym roku, pod pozorem naruszenia regulaminu cyfrowego sklepu. Nie można jednak kupować za jej pośrednictwem gier.

Apple ma bardzo restrykcyjna politykę dotyczącą aplikacji oferowanych w jej cyfrowym sklepie. Szczególnie jeśli robią konkurencję dla własnych usług amerykańskiego koncernu. Wówczas programy są usuwane pod pozorem naruszenia regulaminu sklepu i bardzo często już do niego nie wracają.

W zeszłym roku amerykańska firma, z tego powodu wyrzuciła z App Store aplikację Steam Link, opracowaną przez Valve dla fanów gier. Aplikacja oferowała bowiem sprzedaż gier, a więc konkurowała z własnym sklepem koncernu. Z punktu widzenia takiego gracza, program jest bardzo użyteczny. Nie tylko zapewnia zdalny dostęp do własnego konta, łącznie z listą gier i czatem. Największym jej atutem jest jednak możliwość kupowania gier, a także strumieniowanie ich na smartfona. Aplikacja po prostu zmienia nasz telefon w konsolę, umożliwiającą zabawę tytułami, które posiadamy na dysku.

Na szczęście obu firmom udało się dojść do porozumienia i aplikacja mogła wrócić do App Store. Nie jest to jednak ten sam produkt co wcześniej. Warunkiem powrotu było bowiem usunięcie z niego funkcji zakupu gier, więc musimy nabywać interesujące nas tytuły w tradycyjny sposób.

Oczywiście aby skorzystać z aplikacji, trzeba jeszcze spełnić kilka dodatkowych warunków sprzętowych. Valve rekomenduje bowiem posiadanie kontrolera MFi, a także 5 GHz routera WiFi, który zapewni odpowiednią prędkość przesyłu danych potrzebną dla zapewnienia płynnej grafiki.

Steam Link

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...