WhatsApp opóźnia wprowadzenie nowej polityki prywatności

WhatsApp poinformował o opóźnieniu wprowadzenia w życie nowej polityki prywatności. To właśnie ona stała się powodem ogromnych kontrowersji oraz odpływu użytkowników do konkurencyjnych komunikatorów.

Kilka dni temu WhatsApp rozpętało prawdziwą burzę zapowiedzią wprowadzenia w życie zmian w polityce prywatności. Nowe zasady zezwalają aplikacji na udostępnianie danych jej użytkownikom nie tylko Facebookowi, ale też innym firmom.

Zapowiedź tak radykalnych zmian nie pozostała jednak bez reakcji ze strony użytkowników. Masowo zaczęli porzucać komunikator, przechodząc do podobnych aplikacji. Na obecnej sytuacji skorzystał m.in., konkurencyjny Telegram, który w zaledwie 72 godziny zdobył aż 25 mln nowych użytkowników. Użytkownicy to jedno, ale komunikator może mieć też inne problemy, gdyż Turcja zapowiedziała wszczęcie postępowania antymonopolowego.

Duże problemy jakie sprawiły komunikatorowi planowane zmiany zmusiły go do opóźnienia ich wprowadzenia. Co prawda firma opublikowała na swej stronie FAQ, w którym dokładnie objaśnia co zmiany przyniosą użytkownikom, to wielu z nich nadal jest zdezorientowanych i nie wie czego się spodziewać. Zapowiedziała więc na swym blogu, że opóźnia wprowadzenie zmian, aby każdy mógł wszystko dokładnie zrozumieć.

Początkowo zmiany miały wejść w życie 8 lutego, lecz należąca do Facebooka firma przesunęła ich wprowadzenie na 15 maja. Nie wiadomo jednak czy to wystarczy i czy aplikacja odzyska miliony użytkowników, które od niej uciekły.

WhatsApp

Źródło

You may also like...