Amber Alert GPS nowym lokalizatorem dla dziecka

Media stale informują o nowych aresztowaniach pedofilów, więc rodzice coraz bardziej obawiają się o swe dzieci, szczególnie gdy nie mogą im akurat towarzyszyć. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwolą im zapewnić bezpieczeństwo swym pociechom.

Takimi rozwiązaniami są coraz popularniejsze lokalizatory dla dziecka, dzięki którym rodzic może określić ich aktualną pozycję w czasie rzeczywistym. Jednym z najnowszych gadżetów tego typu jest Amber Alert GPS, oferowany przez amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego, firmę AT&T.Urządzenie, które wczoraj trafiło do sprzedaży, kosztuje 130 dolarów i jest sprzętem lokalizującym oraz służącym do komunikacji. Mówiąc wprost, jest to telefon z nadajnikiem GPS, zapewniający dwustronną komunikację głosową, poprzez sieć AT&T Wireless. Rodzic za pośrednictwem tego urządzenia nie tylko może ustalić pozycję dziecka, lecz także z nim porozmawiać.

Urządzenie może być dodane do oferowanego przez operatora planu Mobile Share Plan, a koszt jego użytkowania wynosi zaledwie 10 dolarów miesięcznie. Gadżet jest mały i poręczny, a więc można go nosić w kieszeni, lub plecaku.

Co więcej, pozwala zaprogramować określony obszar, w ramach którego dziecko może się poruszać. Przekroczenie jego granic spowoduje automatyczną aktywację alarmu powiadamiającego rodziców. Dodatkowo można je też tak ustawić, by po naciśnięciu przez dziecko przycisku na obudowie, do rodzica był automatycznie wysyłany email.

W dzisiejszych, niebezpiecznych czasach, taki lokalizator dla dziecka, to obowiązkowy sprzęt.

Źródło: Att.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *