AMD pozwane za lukę Spectre w procesorach

Nie tylko Intelowi wytaczane są procesy w związku z lukami Spectre i Meltdown obecnymi w jego procesorach. AMD także ma z tym problem, więc firma również musi zmierzyć się ze zbiorowymi procesami wytoczonymi przez wściekłych klientów.

Odkrycie w procesorach Intela luk Spectre i Meltdown było chyba największą aferą ostatnich lat, przynajmniej jeśli chodzi o jej zasięg. Dotyczy to bowiem wielu milionów urządzeń i to nie tylko komputerów osobistych, ale też smartfonów oraz innej elektroniki użytkowej.

Intelowi z tego powodu wytoczono już ponad 30 zbiorowych procesów. A teraz wściekłość klientów skierowała się w stronę AMD, której układy również podatne są na lukę Spectre. Koncern będzie musiał zmierzyć się z tym problemem, gdyż jemu również wytoczono kilka zbiorowych procesów.

Autorzy oskarżają firmę o to, że wprowadziła klientów w błąd odnośnie jakości swych CPU. W pozwie zarzucają jej, że kierownictwo doskonale wiedziało o luce Spectre, a mimo nie informowało o tym klientów i sprzedawało im produkty w cenie wyższej, niż zapłaciliby za nie w przypadku świadomości istnienia luki. Co więcej, błąd zagraża krytycznej funkcji bezpieczeństwa, a także ma wpływ na wydajność zakupionych produktów.

Procesów wytoczono firmie już kilka, a jeden z nich może być szczególnie nieprzyjemny dla firmy. Domaga się bowiem rozwiązania dla inwestorów, którzy w ostatnim roku zakupili akcje koncernu. Afera może bowiem mieć wpływ na ich wartość. Oczywiście rozstrzygnięcie spraw nie nastąpi od razu i na wyroki trzeba będzie poczekać wiele miesięcy.

Spectre

Źródło: Neowin.net

You may also like...