Tesla stworzy tańsze baterie do elektrycznych aut

Inżynierowie koncernu Tesla pracują nad nowym rodzajem baterii do elektrycznych aut. Pozwoli znacznie obniżyć ich cenę, a przy okazji także wydłużyć zasięg.

Elektryczne samochody mimo wielu zalet, z ekonomicznego punktu widzenia nadal są mało opłacalnym gadżetem. Ich ceny potrafią bowiem być o ponad połowę wyższe niż modeli z konwencjonalnym silnikiem spalinowym. Nieco niższa cena “tankowania” takiego pojazdu nie będzie więc w stanie zrekompensować kosztów jego zakupu. A jeśli dodamy do tego mały zasięg i konieczność długiego ładowania, jeszcze długo będą traktowane jako ciekawostka.

Jednym z elementów wpływających na wysoką cenę elektryka są jego baterie. Jak donosi Reuters, Tesla pracuje więc nad nowym typem akumulatorów, które pozwolą to zmienić. Według mediów, inżynierowie amerykańskiego koncernu chcą stworzyć baterię nie tylko tanią, ale też bardziej żywotną. Nowy akumulator miałby zadebiutować w Modelu 3, który jeszcze w tym roku pojawi się w Chinach.

Jeśli udałoby się znacznie obniżyć koszty baterii, to wpłynęłoby to korzystnie na końcową cenę elektrycznych aut, czyniąc je bardziej dostępnymi.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych konkretów dotyczących akumulatora, ale niebawem powinniśmy je poznać. Według Reutersa Elon Musk planuje je ujawnić podczas wydarzenia o nazwie “Dzień Baterii”, zaplanowanego na koniec tego miesiąca. Miejmy więc nadzieję, że za kilka dni poznamy konkrety dotyczące nowego pomysłu miliardera.

elektrycznych aut

Źródło

You may also like...