American Airlines wyposażyły wszystkich pilotów w iPady

Już jakiś czas temu można było usłyszeć, że iPad jest dla pilota znacznie wygodniejszym narzędziem, niż używana zazwyczaj torba o wadze niemal 20 kg, w której piloci noszą regulaminy, mapy oraz inne dokumenty. Dlatego American Airlines zdecydowało, że wszyscy jej piloci przestawią się na tablety.

American Airlines stały się pierwszymi na świecie, komercyjnymi liniami lotniczymi, które zdecydują się zastąpić iPadami tradycyjne torby pilotów. Pierwszy krok w tym kierunku uczyniono już w 2011 roku, kiedy to piloci używali tabletów, zamiast drukowanych tablic nawigacyjnych.

W maju linie oświadczyły, że wszyscy z pracujących dla niej 8600 pilotów, otrzymają tablety, a proces przestawiania się na elektroniczne urządzenia właśnie się zakończył.

Federalna Komisja Lotnicza zatwierdziła pomysł i zgodziła się, by piloci mogli korzystać z iPadów we wszystkich fazach lotu i to w całej flocie obejmującej takie samoloty jak Boeing 777, 757, 767, 738 oraz MD-80. Linie lotnicze obliczyły już, że ta zmiana pozwoli każdego roku zaoszczędzić około 400,000 galonów paliwa oraz pozbyć się 24 milionów stron dokumentów.

No i w czasie lotu na autopilocie, będzie można zabić nudę grając w Angry Birds, lub jakiś inny fajny tytuł.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...