Asus ZenFone Max: 38 dni działania na jednym ładowaniu

Producenci smartfonów zaczynają wreszcie pojmować, że największą wadą tych urządzeń jest mała bateria. Coraz więcej firm instaluje więc akumulatory o zwiększonej pojemności i taki też znajdziemy na pokładzie modelu ZenFone Max.

ZenFone Max pierwotnie miał pojawić się w sprzedaży już w październiku, jednak producent zdecydował się przełożyć premierę na później. Teraz jest już chyba gotowy do wprowadzenia sprzętu na rynek, ponieważ rozpoczyna jego kampania promocyjna.

ZenFone Max to sprzęt przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników, a wyposażono go w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, niezbyt mocnego Snapdragona 401, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Smartfon posiada także 13 Mpix aparat główny z laserowym autofokusem, jak również 5 Mpix aparat przedni przeznaczony do robienia selfe. Funkcjonalność urządzeniu zapewnia Android 5.1 Lollipop z firmową nakładką interfejsu ZenUI.

Smartfony w najniższych cenach

To co jest jednak najciekawsze w najnowszym smartfonie Asusa to olbrzymia bateria o pojemności 5000 mAh. Nie jest ona wprawdzie tak duża jak w Oukitel K10000, który posiada akumulator o dwukrotnie wyższej pojemności, ale i tak daje radę. Producent obiecuje, że bateria zapewni do 37,6 godzin rozmów lub 22,6 godzin oglądania filmów. Czas działania w trybie czuwania wynosi natomiast imponujące 38 dni. A co więcej, baterię można wykorzystywać jako powerbank, by naładować tablet lub inny smartfon.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...