PlayerUnknown’s Battlegrounds pobił kolejny rekord Steama

PlayerUnknown’s Battlegrounds zdobywa popularność w błyskawicznym tempie. Tytuł pobił właśnie rekord Steama, na liczbę graczy bawiących się nim równocześnie.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich lat. Choć jej premiera odbyła się zaledwie pół roku temu, to sprzedaż zdążyła już przekroczyć 10 mln egzemplarzy. Co więcej, są to w pełni aktywni gracze.

W minioną sobotę tytuł pobił rekord Steama na liczbę równocześnie grających osób. Osiągnięto 1 348 374 graczy, bijąc tym samym rekord ustanowiony w marcu 2016 roku przez Dota 2, który wynosił 1 291 328 osób. Warto dodać, że gra jest nadal w fazie wczesnego dostępu, gdyż jej rynkową premierę przełożono na koniec bieżącego roku.

Przy okazji nadmienić należy, że twórcy nieustannie walczą z cheaterami, próbującymi w nieuczciwy sposób uzyskać przewagę nad resztą gracz. Firma ujawniła, ze od marca tego roku zbanowano już ponad 150 tys. osób. Maksymalnie, w jednej ciągu doby dostęp do konta straciło 8000 osób, natomiast w sierpniu od zabawy odpoczęło 50 000 osób.

Wygląda więc na to, że coraz więcej osób korzysta z cheatów, ale na szczęście twórcy starają się z tym walczyć. Dodam, że jeśli nie posiadacie jeszcze tej gry, to możecie ją tanio kupić w tym sklepie.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Źródło: Twitter.com

You may also like...