iPhone X może być trudno dostępny nawet w 2018 roku

Znany analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPhone X może być trudno dostępnym sprzętem. Jego zdaniem ciężko będzie go kupić nawet w 2018 roku.

Jeszcze przed konferencją Apple, na której amerykański koncern pokazał swe nowe produkty mówiło się, że iPhone X pojawi się w sprzedaży znacznie później. Wiele źródeł sugerowało, że problemy techniczne związane z produkcją wyświetlaczy, mogą poważnie opóźnić premierę sprzętu.

Informacje te potwierdziły się, gdyż wiemy, że oficjalna premiera nowego modelu odbędzie się dopiero 3 listopada. Teoretycznie dla Apple nie będzie to problemem, gdyż zbliżające się święta to najlepszy okres dla handlowców. Problem w tym, że może nie być czego kupować, gdyż do sklepów trafi mało urządzeń.

Tak duże opóźnienie premiery tego telefonu w stosunku do dwóch pozostałych modeli świadczy o bardzo poważnych problemach. Mogą one być jednak znacznie większe niż sądzimy. Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi bowiem, że kłopoty z dostępnością telefonu mogą występować nawet w przyszłym roku.

Kuo uważa, że popyt na model iPhone X zostanie w pełni zaspokojony dopiero w pierwszej połowie 2018 roku i wtedy skończą się problemy z dostawami podzespołów. Jeśli więc nie złożyliście jeszcze przedsprzedażowego zamówienia na nowy smartfon, to być może uda się go Wam kupić dopiero w przyszłym roku.

Na razie nie wiadomo jak problemy wpłyną na przychody Apple. Ale nie da się ukryć, że firma pokładała w nowym produkcie wielkie nadzieje. A przegapienie okresu świątecznego może być dla niej bolesne.

iPhone X

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...